Facebook

CIS CEKCYN

GMINNY LUDOWY KLUB SPORTOWY

Logo GLKS Cis Cekcyn

WEŹ UDZIAŁ 

ZIELONY PUNKT KONTROLNY

Punkty kontrolne to miejsca oznaczone na mapie lub w terenie, które uczestnicy zawodów muszą odwiedzić. Mogą przybierać różne formy, ale często są to siatki drewnianych słupków z dziurkaczem i kodem QR. Zawodnicy muszą dotrzeć do tych punktów i potwierdzić ich odwiedzenie poprzez włożenie specjalnej karty kontrolnej do dziurkacza lub skanowanie kodu QR. Punkty kontrolne są kluczowym elementem w zawodach na orientację, decydującym o poprawności przebiegu trasy i wynikach zawodników.

 

 

 

MAPA I KOMPAS - BEZ TEGO RAJD SIĘ NIE UDA!

Podstawą sportów na orientację jest umiejętność czytania szczegółowych map terenowych. Te mapy są precyzyjne i zawierają wiele charakterystycznych elementów, co ułatwia orientację w terenie i określenie aktualnej lokalizacji. Wykorzystanie kompasu jest kluczowe do ustalenia kierunków, którymi należy się poruszać. Dzięki niemu można zorientować mapę względem kierunków świata, co umożliwia precyzyjne dopasowanie jej do otaczającego terenu.

CZYM JEST JAZDA NA ROWERZE NA ORIENTACJĘ? 

Jazda rowerem na orientację to sport, w którym uczestnicy poruszają się na rowerach, aby odnaleźć punkty kontrolne rozmieszczone na terenie. Podobnie jak w tradycyjnym biegu na orientację, uczestnicy otrzymują mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi i muszą przemieszczać się między nimi w określonej kolejności.

CZYM JEST BIEG NA ORIENTACJĘ? 

Bieg na orientację to sportowa dyscyplina, w której zawodnicy muszą poruszać się jak najszybciej między punktami kontrolnymi, używając mapy i kompasu do nawigacji. Zazwyczaj odbywa się to w terenie leśnym lub górskim, gdzie uczestnicy muszą radzić sobie z różnymi trudnościami terenowymi, takimi jak wzniesienia, bagna, strumienie itp.

Zapraszamy na rekreacyjny weekend w Bory Tucholskie. CykloCekcyn jest to niezwykłe wydarzenie, które wymaga od uczestników dobrej umiejętności szybkiego analizowania terenu, podejmowania trafnych decyzji nawigacyjnych oraz dużej elastyczności. Rajd ten tyczy się dwóch dyscyplin sportowych - biegu oraz jazdy rowerem na orientację.

O Rajdzie

ul. Szkolna 2

89-511 Cekcyn

Glks.ciscekcyn@wp.pl

+48 887 074 254

+48 782 656 047

NA STRONIE

SOCIAL MEDIA

ADRES

KONTAKT

© 2024 Gminny Ludowy Klub Sportowy Cis Cekcyn | Wszelkie prawa zastrzeżone | by A.K.

© 2024 Gminny Ludowy Klub Sportowy Cis Cekcyn | Wszelkie prawa zastrzeżone | by A.K.